Terapia dłoni i palców DigiTrainer

Urządzenie medyczne DigiTrainer przeznaczone jest do leczenia i łagodzenia kontuzji lub kalectwa dłoni oraz palców. Może być stosowane w leczeniu pacjentów cierpiących na choroby neurologiczne, osób po zabiegach lub operacjach chirurgicznych czy kontuzjach.

Sercem DigiTrainer jest specjalnie zaprojektowany inteligentny silnik, który w momencie wystąpienia skurczu spastycznego automatycznie przerywa pracę. Urządzenie jest bezpieczne dla pacjentów na każdym etapie choroby: od stanów łagodnych po ciężkie.

Jak działa DigiTrainer?


DigiTrainer może doprowadzić do redukcji napięcia mięśniowego w celu odzyskania zmysłu dotyku i wywołania nowych zdolności ruchowych w prosty i efektywny sposób. Poprzez serie ćwiczeń z użyciem rolek, palce pacjentów są odpowiednio wyginane i rozciągane (zginanie/rozciąganie stawów). Dłoń zostaje wprowadzona w stan delikatnych wibracji, co wspomaga proces relaksacji mięśni palców.

W jakich przypadkach można stosować DigiTrainer?

  • bezwolny ruch podczas zginania i napinania od 2 do 5 palca
  • podczas rehabilitacji pacjentów z niedowładem połowicznym lub częściowym, z umiarkowanego do silnego niedowładu w najgorszym wypadku
  • dla pacjentów bez dystalnej aktywności zginaczy nadgarstków i palców
  • niekompletna i kompletna paraplegia motoryczna po uszkodzeniach rdzenia kręgowego
  • dla pacjentów z porażeniem spastycznym rąk, niskim poziomem krążenia krwi i ograniczoną mobilnością ruchów
  • dla pacjentów z utratą funkcjonalności po urazach lub operacjach

Gdzie kupić DigiTrainer?


Firma POLOmed została oficjalnym dystrybutorem urządzenia DigiTrainer na Polskę. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zakupem, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Galeria