MOTOmed z FES

MOTOmed z FES to aktywny ruch


zapytaj o cenę

Urządzenie MOTOmed viva2 jest od wielu lat stosowane w terapii pacjentów z porażeniem poprzecznym. W połączeniu z funkcjonalną elektrostymulacją terapia powoduje skurcze mięśni, które wywołują ruch. Dzięki temu nawet przy całkowitym paraliżu możliwe staje się aktywne poruszanie pedałami.

Łatwe w obsłudze


Przyjazne dla skóry przylepne elektrody dają się łatwo przykleić. Ustalone programy stymulujące są łatwe w obsłudze. Indywidualne ustawienia można wpisać w pamięć, aby korzystać z nich podczas kolejnych jednostek treningowych.

Aktywność mięśni poprzez FES


Podczas funkcjonalnej elektrostymulacji, sterowany elektronicznie stymulator RehaStim firmy Hasomed wytwarza impulsy, które u osoby zdrowej wysyła mózg, powodując napinanie się mięśni. Jeżeli mózg tych impulsów nie może wysyłać, mogą one zostać wygenerowane i skoordynowane z ruchem MOTOmed - w odpowiednim momencie, przez dokładnie określony czas.

Różnorodne możliwości


Z systemu FES można korzystać w połączeniu z MOTOmed viva2 do nóg oraz do ramion i górnej części tułowia. RehaStim umożliwia 8-kanałową stymulację, która może stymulować maks. 4 grupy mięśni w każdej kończynie.

Nowość: FES dla dzieci


Odkąd powstał RehaStim2 możliwe stało się stosowanie funkcjonalnej elektrostymulacji w połączeniu z MOTOmed gracile12. Dzięki temu dzieci i osoby młode mogą również korzystać z dodatkowych efektów terapii FES.

Możliwość wypróbowania sprzętu


Istnieje możliwość wypróbowania urządzenia w domu. Po dalsze informacje należy zgłosić się po numer telefonu: 694 340 218.